15.11.2021

Презентація та обговорення стану доступу до правосуддя в місцях несвободи

ГО “Україна без тортур” провела презентацію для обговорення доступу до правосуддя в місцях несвободи.

Досвідчений монітор НПМ, регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини у Полтавській області Вера Яковенко та програмний менеджер ГС “Мережа правового розвитку” Віталій Охріменко презентували назагал звіт щодо гарантованості особам в місцях несвободи доступу до правосуддя та його забезпеченості на підставі проведеного дослідження. Об’єктами аналізу стали виправні колонії, геріатричні пансіонати, ПНІ та психіатричні лікарні Івано-Франківської, Полтавської, Харківської, Херсонської та Черкаської областей.

 Аналіз показав, що практика надання первинної БПД особам, які перебувають у зазначених закладах не є поширеною, а правові послуги з надання первинної правової допомоги в повному обсязі не надаються. Такий стан потребує поглибленого вивчення можливостей співпраці для покращення забезпечення доступу до правової допомоги особам, які перебувають у відповідних місцях несвободи.

До презентації долучились провідні експерти у моніторингу прав людини у місцях несвободи, представники Секретаріату Уповноваженого з прав людини та Офісу генерального прокурора, завдяки чому нам вдалося розглянути проблему комплексно, визначивши пріоритетні шляхи для вирішення проблеми.

 Представник Уповноваженого з дотримання прав людини в місцях несвободи Наталія Бородич презентувала фактичний стан дотримання права на доступ до правосуддя у місця несвободи за результатами візитів НПМ та висловила надію, що спільно ми все ж таки зможемо забезпечити людям, які знаходяться у місцях несвободи право на захист.

Наступним кроком ГО “Україна без тортур” для підвищення спроможності моніторів встановлювати факт порушень прав на доступ до правосуддя в місцях несвободи стане проведення вже у ці вихідні, 12-13 червня, 2-денного тренінгу для громадських моніторів НПМ відповідно заданій проблематиці.

 Дякуємо учасникам заходу за активну залученість до проблеми та підтримку!


 Дослідження проведено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «EU4USociety». Результати дослідження відображають виключно позицію авторів і не обов’язково відображають позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу

#ПрямуємоРазом#MovingForwardTogether#EU4USociety

Розділи

Повідомити про порушення
ПІДПИСАТИСЯ НА РОЗСИЛКУ Підписатися
  • monitor-info.com.ua
  • +38 067 011 45 45 (UA)
  • 04070, м. Київ, Волошськая 22/28 (Хорива 22/28) кв. 54 (1 поверх)