Протиепідеміологічні заходи у ДУ «Сумський слідчий ізолятор»
Наприкінці квітня відбувся візит до Державної установи «Сумський слідчий ізолятор», який став майже показовим для інших закладів у розрізі дотримання протиепідеміологічних заходів в установі.
Моніторинг відбувався відповідно до оновленого чек-листу для моніторингу місць несвободи в умовах карантинних заходів, пов’язаних із епідемією коронавірусу СОVID-2019 і показав, що загалом установа дотримується ґрунтовної кількості протиепідеміологічних заходів та має достатню кількість ресурсів для цього.
Перед початком робочого дня черговий медичний працівник (фельдшер) проводить температурний скринінг, огляд та опитування персоналу перед входом на територію установи. У журналі скринінгу стану здоров’я персоналу є відмітка про перебування персоналу на лікарняному. На час моніторингу 3 співробітників знаходилися на лікарняному із підтвердженим діагнозом на COVID, а 2 особи перебували на ізоляції.
На вході є дезінфекційний розчин для обробки рук, весь персонал має маски та рукавички, а також змінний одяг та взуття. В СІЗО ведуться Журнали видачі ЗІЗ для персоналу та для всіх осіб, які прибувають до закладу.
У закладі в наявності Журнал медичних оглядів, куди заносяться всі відомості про осіб, які прибули до установи. проводиться медичний огляд утримуваних, які прибули до установи (скринінг температури, огляд, опитування). За словами опитаних при прибутті до закладу проводився медичний огляд.
Установа керується низкою необхідних документів для ефективної боротьби з COVID-19, серед яких: Алгоритм виявлення COVID-19 у місцях тримання під вартою та Алгоритм прийому нових ув’язнених та осіб узятих під варту або розконсервування існуючих для недопущення проникнення збудника COVID-19 та поширення захворюваності в установах ДКВС України.
Але все ж таки серед невеликої кількості недоліків є достатньо вагомі. В установі жарознижуючі препарати лише в недостатній кількості. Під час опитування утримувані поскаржилися на нестачу препаратів та зазначили, що в основному, більшість ліків їм передають рідні. Це є неприпустимим, адже під час пандемії вкрай важливим є швидке надання медичної допомоги хворим, аби запобігти ускладненням та летальним випадкам.
Також обмеженим є право засуджених на користування мережею Інтернет, адже WI-FI роутер є, але змоги користуватися немає через технічні умови приміщення.
Загалом готовність установи до сучасних викликів у розрізі пандемії можна охарактеризувати як задовільну, але такі моменти, як відсутність достатньої кількості медикаментів є критичною та такою, на яку неможливо не звернути уваги.