21.07.2021

Результати моніторингу дотримання протиепідемічних заходів в місцях несвободи

Наша команда продовжує моніторити стан протидії COVID-19 в СІЗО та виправних колоніях. Впродовж І кварталу була виявлена низка недоліків, які свідчать про неналежну організацію протиепідемічних заходів запобіганню поширенню коронавірусної хвороби, що призводить до порушення прав засуджених осіб та осіб взятих під варту.

Результати моніторингу медичних частин № 35, №119 філії ДУ «ЦОЗ ДКВС України» в м. Київ та Київській області показали, що засуджені та хворі, які перебувають на лікуванні в стаціонарі медичної частини, не забезпечені засобами індивідуального захисту. У більшості установ працівники та засудженні не дотримуються заходів з соціального дистанціювання в приміщеннях установ та медичних частин.

У Київському та Херсонському СІЗО не встановлені контейнери для збору використаних ЗІЗів та не організовано їх утилізацію.

У Херсонському слідчому ізоляторі не проводиться активне виявлення хворих, шляхом щоденного огляду та вимірювання температури. Зі слів засуджених та осіб, які тримаються під вартою, температурний скринінг проводять лише за зверненням до медичної частини. Також він не проводиться особам, які вибувають з установи для проведення судових засідань та слідчих дій і повертаються з них. Температуру перевіряють лише неповнолітнім та новоприбулим.

Також в установі не дотримуються ізоляції усіх осіб, які вибувають з установи на проведення судових засідань та слідчих дій, по поверненні в установу. Вказані особи поміщаються до загальних камер, в яких вони раніше утримувались до виїзду з установи, тим самим наражаючи інших ув’язнених, засуджених та персонал установи на небезпеку.

У ДУ «Північна виправна колонія №90» не організовано заходи для дезінфекції та провітрювання в кімнатах для очікування громадян, прохідних коридорів КПП по пропуску людей, приміщень та кімнати прийому і видачі посилок (передач) і бандеролей, кабінетів для проведення слідчих дій, автомобілів спеціального призначення тощо.

Прийом посилок та передач здійснюється в порушення вимог наказу про запровадження режиму надзвичайної ситуації. Зокрема, персонал установи, який здійснює прийом посилок (передач) не піддає отриманні посилки обов’язковій дезінфекційній обробці. Відповідно до норм, вони мають опромінюватися  бактерицидними лампами в окремому приміщенні.

 Публікація підготовлена в рамках проєкту від Netherlands Helsinki Committee, який спрямований на збір та аналіз інформації про проблеми та успіхи в протистоянні COVID-19 в СІЗО та виправних колоніях.

Розділи

Повідомити про порушення
ПІДПИСАТИСЯ НА РОЗСИЛКУ Підписатися
  • monitor-info.com.ua
  • +38 067 011 45 45 (UA)
  • 04070, м. Київ, Волошськая 22/28 (Хорива 22/28) кв. 54 (1 поверх)