15.05.2020

Типові порушення представників органів правопорядку під час запровадження карантинних обмежувальних заходів

Запровадження Урядом карантинних обмежувальних заходів виявилось новим викликом не тільки для Міністерства охорони здоров’я, але й для співробітників органів правопорядку.

Попри те, що загроза поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19 є досить суттєвою, державні органи повинні діяти в межах законодавства та утримуватись від порушень прав люди.

 

Власне, тому правозахисні організації Центр громадянських свобод та Асоціація УМДПЛ вирішили об’єднати свої зусилля та спільно моніторити дотримання органами правопорядку прав та свобод громадян при здійсненні контролю за виконанням карантинних обмежувальних заходів запроваджених 11 березня 2020 року постановою Уряду № 211 «Про

запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»

 

Проведений моніторинг охоплює всю територію України (за виключенням тимчасово окупованих територій) в період з 4 по 15 квітня 2020 року.

 

Попередні висновки далеко невтішні. Органи правопорядку виявились неготовими до надзвичайної ситуації такого масштабу. Практика застосування обмежень є занадто сумнівною, а іноді створює більше ризиків аніж дає користі у боротьбі з пандемією. Органи правопорядку опинились у ситуації, коли деякі із запроваджених обмежень надмірні та подекуди не відповідають здоровому ґлузду, і в цілому усі запроваджені на рівні підзаконного нормативно-правового акту обмеження прав людини прийняті із порушенням конституційних гарантій. Не додають прогнозованості та стабільності також занадто широкі формулювання урядових постанов, що створює поле для різночитань.

 

Звітом зафіксовані порушення з боку органів правопорядку під час забезпечення свободи мирних зібрань, запровадження незаконних обмежень щодо пересування, самовільне та безпідставне припинення роботи торгівельних майданчиків, порушення самими поліцейськими правил носіння масок.

 

З виявленими порушеннями та висновками правозахисників ви можете детальніше ознайомитись за посиланням.

Розділи

Повідомити про порушення
ПІДПИСАТИСЯ НА РОЗСИЛКУ Підписатися
  • monitor-info.com.ua
  • +38 067 011 45 45 (UA)
  • 04070, м. Київ, Волошськая 22/28 (Хорива 22/28) кв. 54 (1 поверх)