21.06.2021

Тренінг для моніторів НПМ на тему “Моніторинг доступу до правосуддя в місцях несвободи”

“Користуючись плодами послаблення карантину, нам нарешті вдалось зібрати представників НПМ спільноти з різних регіонів України для проведення крутого тренінгу. Ми багато чуємо про погані суди та забуваємо, що в майже 5 тисячах місцях несвободи тримаються люди, які переважно, не мають доступу до судового захисту. Більш того не має інформації, яким чином їм має бути гарантовано “право на правосуддя”, – зазначив виконавчий директор ГО “Україна без тортур” Костянтин Автухов.

12-13 червня ГО “Україна без тортур” спільно з партнерами ГС “Мережа правового розвитку” та Українською школою практичних знань на базі правового клубу PRAVOKATOR провела 2 денний тренінг для громадських моніторів національного превентивного механізму на тему “Моніторинг доступу до правосуддя в місцях несвободи”. За 2 дні тренінгу було зроблено безліч роботи та обговорено плани на подальшу роботу.

“Під час тренінгу учасники опрацювали нормативно-правову базу, що регулює доступ до правосуддя в місцях несвободи, розробили питання для поглибленого моніторингу в установах та аналізу ситуації, напрацювали адвокаційні механізми. Крім того розроблена тематика та алгоритм підготовки та проведення інформаційних занять з співробітниками місць несвободи, щодо порядку звернення осіб, які перебувають в місцях несвободи,за захистом своїх прав у судовому порядку та отримання первинної правової допомоги”, – підвела підсумки роботи за 2 дні регіональний координатор зв’язків з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Полтавській області Вера Яковенко.

 Представник ГС “Мережа правового розвитку” Віталій Охріменко зазначив, що завдяки поєднанню досвідів практиків з різних регіонів, які працюють в місцях несвободи та детальним обговоренням реальних кейсів вдалося спільно напрацювати дизайн наступного кроку дослідження доступності правової допомоги в місцях несвободи.

 То ж в подальшому нас чекає багато плідної праці.


Тренінг організовано ГО “Україна без тортур” за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «EU4USociety». Наповнення тренінгу відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

#ПрямуємоРазом#MovingForwardTogether#EU4USociety

Розділи

Повідомити про порушення
ПІДПИСАТИСЯ НА РОЗСИЛКУ Підписатися
  • monitor-info.com.ua
  • +38 067 011 45 45 (UA)
  • 04070, м. Київ, Волошськая 22/28 (Хорива 22/28) кв. 54 (1 поверх)