Місця несвободи

Білгород-Дністровський дитячий будинок-інтернат

Міністерство соціальної політики України (Мінсоцполітики)
Адреса: Одеська обл., м. Білгород-Дністровськ, вул. Приморська,62 показати на карті
Поточний стан : Проблемний
Дати візитів:
  • 14.09.2016

Соціально-медична установа, де проживають і виховуються хлопчики віком від 6 до 18 років з помірно та глибокою розумовою відсталістю, які потребують стороннього догляду, побутового та медичного обслуговування, освітніх та реабілітаційних послуг. Також є три молодіжні групи і відділення денного перебування.Усього в будинку-інтернаті 115 вихованців. Установу створено як дитячий будинок-інтернат для дітей з помірними вадами розумового розвитку. У подальшому на його базі відкрито 3 молодіжні відділення для чоловіків зі зниженим інтелектом, а також група денного перебування (реабілітаційне відділення). Установа є об’єктом обласної комунальної власності, утримується за рахунок коштів обласного бюджету і надходжень до спеціального фонду. На території установи розташовані житлові приміщення: безпосередньо будівля інтернату (в ній розміщені медичний та харчові блоки, їдальня), а також дві окремі будівлі – молодіжне та реабілітаційне відділення. Крім того, на території є господарчі будівлі, газова котельня, пральня, овочесховище, приміщення підсобного господарства (теплиці).

Виявлені порушення прав вихованців на користування особистими коштами. На рахунках інтернату 3,5 млн грн особистих коштів (пенсій у зв’язку з втратою годувальника, аліментів, соціальної допомоги тощо), які фактично не знімаються і не використовується на потреби дітей. При цьому на день народження підопічні отримують як подарунки станки і піну для гоління, туалетну воду. Персонал пояснює зазначене відсутністю порядку використання таких коштів. Проте це є порушенням ст. 72 Цивільного кодексу України. Практика позбавлення дієздатності Відсутність вільних площ для забезпечення умов проживання (3,6 кв м на одну особу в спальних кімнатах), немає можливості облаштувати кімнати для усамітнення. Відсутні методики для навчання, надання психологічних послуг вихованцям будинків-інтернатів.

В інтернаті запроваджена практика позбавлення дієздатності всіх вихованців. Фактично всі підопічні (окрім п’ятьох) є недієздатні, при цьому інтернат не вживає заходів щодо змінення юридичного статусу особи. Водночас працівники говорили про випадки, коли підопічні залишали інтернат і продовжували проживати в громаді, навіть одружувались. Фактично порушується ст. 23 Закону України «Про психіатричну допомогу».

  • Попередній візит 55.55.5555
  • Наступний візит 55.55.5555

м. Білгород-Дністровськ, вул. Приморська,62

Одеська обл., Україна
БІЛЬША КАРТА

Повідомити про порушення у даному закладі

?Дисклаймер. Інформація, хто і для чого збирає інформацію. І що для повідомлень про злочини потрібно звертатися до прокуратури.
Повідомити про порушення
ПІДПИСАТИСЯ НА РОЗСИЛКУ Підписатися
  • monitor-info.com.ua
  • +38 067 011 45 45 (UA)
  • 04070, м. Київ, Волошськая 22/28 (Хорива 22/28) кв. 54 (1 поверх)