Місця несвободи

Дарницький дитячий будинок-інтернат

Міністерство соціальної політики України (Мінсоцполітики)
Адреса: Київ, м. Київ, вул. Ялинкова, 58/60 показати на карті
Поточний стан : Проблемний
Дати візитів:
  • 18.07.2012
  • 14.08.2013
  • 27.06.2017

Основним завданням будинку-інтернату є забезпечення належних умов проживання дітей з вадами розумового розвитку та психічними захворюваннями, які потребують стороннього догляду і допомоги.

Будинок-інтернат розташований в лісопарковій зоні на площі 1,2 га, має житловий корпус та господарчі споруди (пральня, теплиця, спортивна зала). В будинку-інтернаті працюють 136 осіб (штат – 156), у тому числі: лікар-педіатр, психіатр, стоматолог (0,5 ставки), середній молодший персонал – 10 осіб, молодший медичний персонал – 57 осіб, вихователів – 47 осіб (логопед, інструктор з праці, соціальний педагог, музичний керівник, практичний психолог тощо). У закладі передбачено 200 місць.

Станом на 18.07.2012 кількість вихованців, які перебувають у закладі - 135, а за списком – 85 вихованців. 

1. Житлові кімнати перевантажені, площа на одного вихованця в спальній кімнаті – близько 2,5 м2 (за норми 5,0 м2). Фактично вихованці не можуть реалізувати право на особистий простір, що не відповідає п. 28 Конвенції ООН про права інвалідів, Стандарту 1.6 Набору інструментів (Спальні кімнати достатньо забезпечують життєвий простір для кожного користувача центру та не переповнені) та правилам Всесвітньої організації охорони здоров’я.

2. Також у житлових кімнатах відсутні шафи для одягу та приліжкові тумбочки (крім кімнат молодіжного відділення). Це призводить до обмеження доступу дітей до особистих речей, які знаходяться в замкненій побутовій кімнаті, а доступ до ключа є тільки у вихователів, що суперечить ст. 28 (Право на достатній життєвий рівень та соціальний захист) Конвенції ООН про права інвалідів та не відповідає Стандарту 1.2 (можуть зберігати особисті речі та повинні мати доцільний простір для їх зберігання, який може закриватися) та 1.6 (є достатня кількість меблів, вони зручні і в хорошому стані) Набору інструментів та правил ВООЗ 2012.

3. У бані немає перегородок, полиць для гігієнічних засобів, гачків для рушників, що не відповідає Стандарту 1.3 (душові та туалет приватні та є окремі приміщення для чоловіків і жінок) Набору інструментів та правил ВООЗ.

4. Деякі приміщення, а саме: частина спальних кімнат, коридорів, санітарних кімнат, а також баня і харчоблоках в бані потребують ремонту, їх стан не відповідає ст. 28 (Право на достатній життєвий рівень та соціальний захист) Конвенції ООН про права інвалідів.

5. На вікнах будинку-інтернату наявні решітки, що свідчить про порушення прав вихованців, визначених у ст. 15, 16 (Свобода від катувань чи жорстокого, нелюдського чи принизливого поводження) Конвенції ООН про права інвалідів.

6. Під час проведення моніторингу установи вихованці перебували на прогулянковому майданчику, однак ні тут, ні всередині будівлі не було доступу до питної води, що суперечить критеріям Стандарту 1.4 Набору інструментів та правил ВООЗ, (їжа та безпечна питна вода наявні в достатній кількості, мають хорошу якість та відповідають культурним уподобанням користувачів центру та вимогам їх фізичного стану).

7. Під час проведення моніторингу в установі було встановлено порушення умов зберігання м’яса, що не відповідає п. 10.13 Санітарних правил для громадського харчування, в тому числі кондитерських цехів та підприємств – виробників м’якого морозива (СанПін 42-123-5777-91), камери для зберігання м'яса повинні бути обладнані стелажами з гігієнічним покриттям, що легко піддається мийці, а за необхідності – підвісними балками з лудженими гаками або з нержавіючої сталі. Охолоджені м'ясні туші (напівтуші, четвертини) підвішують на гаках так, щоб вони не стикалися між собою, зі стінами і підлогою приміщення. Морожене м'ясо зберігають на стелажах або підтоварниках штабелями.

8. За інформацією в.о. директора установи, цього року жодна дитина не була оздоровлена, що є порушенням ст. 26 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».

9. Немає скриньки для звернень зі скаргами та пропозиціями у разі порушення прав вихованок і працівників. Також на стендах відсутня інформація про права та обов’язки вихованок та обслуговуючого персоналу, що не відповідає ст. 21 (Свобода висловлення думки та переконань і доступ до інформації) Конвенції ООН про права інвалідів.

10. На час відвідування у Дарницькому дитячому будинку-інтернаті мешкало 139 дівчаток. При цьому установа розрахована на 200 осіб. Згідно з Положенням, затвердженим розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 30.07.2003 року № 1397 та Київського міського управління юстиції від 08.08.2003 року № 53/539, Дарницький дитячий будинок-інтернат є соціально-медичною установою ІІ профілю для постійного проживання дітей (жіночої статі) віком від 4 до 25 років, з глибокою розумовою відсталістю, котрі можуть самостійно пересуватись і обслуговуватись та потребують стороннього догляду, побутового та медичного обслуговування. Відповідно до наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 02.04.2008 року № 173 «Про затвердження типових положень про дитячий будинок-інтернат, молодіжне відділення дитячого будинку-інтернату системи праці та соціального захисту населення» в молодіжному відділенні дитячого будинку-інтернату перебувають інваліди віком від 18 до 35 років, тому керівництво подало до Департаменту соціальної політики пропозиції щодо доповнення деяких пунктів Типового положення установи, а саме продовження перебування вихованок у молодіжному відділенні віком до 35 років, однак зміни до Положення установи ще не внесені.

11. Дарницький дитячий будинок-інтернат є соціально-медичною установою, тому для удосконалення професійних обов’язків та ефективності праці графік проходження атестації педагогічного та медичного персоналу складено відповідно до чинного законодавства (п. 5.3.13 наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 02.04.2008 року № 173 «Про затвердження типових положень про дитячий будинок-інтернат, молодіжне відділення дитячого будинку-інтернату системи праці та соціального захисту населення»). При цьому медпрацівники змушені оплачувати курси підвищення кваліфікації власним коштом, що є порушенням їхніх прав. 12. В установі є комп’ютерний клас, однак доступу до інтернету немає, оскільки він не підключений, що не відповідає ст. 21 (Свобода висловлення думки та переконань і доступ до інформації) Конвенції ООН про права інвалідів.

 

 

1. Некоректне ведення ІПР. 2. Індивідуальні плани реабілітації розробляються у розріз з рекомандаціями МСЕК в ІПР. 3. Багато тарганів на харчоблоці. 4. Биті емальовані чашки на харчоблоці. 5. Посуда пічля миття сушиться з порушенням санітарних норм. 6. Труднощі у направленні мешканок до ТМО "Психіатрия", оскільки останнє не завжди надає згоду. 7. Відсутній вільний доступ вихованців та підопічних до особистих речей (вони зберігаються у коморах та класних кімнатах). 8. Весь персонал ходить у білих халатах, хоча інтернат не є медичною установою. Така ситуація встановлює дистанцію зверхність персоналу над вихованцями. 9. Питна вода є у деяких вихованок, але ємностей з водою у вільному користуванні у корпусі інтернату немає.

 

  • Попередній візит 55.55.5555
  • Наступний візит 55.55.5555

м. Київ, вул. Ялинкова, 58/60

Київ, Україна
БІЛЬША КАРТА

Повідомити про порушення у даному закладі

?Дисклаймер. Інформація, хто і для чого збирає інформацію. І що для повідомлень про злочини потрібно звертатися до прокуратури.
Повідомити про порушення
ПІДПИСАТИСЯ НА РОЗСИЛКУ Підписатися
  • monitor-info.com.ua
  • +38 067 011 45 45 (UA)
  • 04070, м. Київ, Волошськая 22/28 (Хорива 22/28) кв. 54 (1 поверх)