Місця несвободи

Київська міська психоневрологічна лікарня № 3

Міністерство охорони здоров’я України (МОЗУ)
Адреса: Київ, смт Глеваха, вул. Павлова, 7 показати на карті
Поточний стан : Проблемний
Дати візитів:
  • 06.09.2012
  • 29.01.2014
  • 26.02.2015
  • 26.06.2018

Київська міська психоневрологічна лікарня № 3 (далі – КМПНЛ № 3) як самостійна психоневрологічна лікарня функціонує з 1973 року. Лікарня підпорядкована Головному управлінню охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської Ради (КМДА). Лікарня функціонує згідно Статуту затвердженого розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 19.08.1997 року № 1264, зареєстровано розпорядженням Васильківською районною у Київській області державною адміністрацією 19.11.1997 року (державний реєстраційний номер № 103). Зміни до статуту затверджено розпорядженням Виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) від 11.06.2008 року № 837 та розпорядженням Виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) від 08.06.2011 року № 929. КМПНЛ № 3 розташована в сільській місцевості за межами міста Києва. Загальна територія лікарні складає 15,24 га. Загальна площа приміщень, що знаходяться на балансі лікарні на 01.06.2012 року складає 5729 м2. На території закладу є головний лікувальний корпус, окреме відділення для примусового лікування, харчоблок зі складським приміщенням, архівне приміщення з актовим залом, адміністративний корпус, водонапірна башня, діагностичний корпус. Охорона території лікарні здійснюється в цілодобовому режимі штатними працівниками лікарні (сторожами). Відділення примусового лікування з посиленим режимом нагляду згідно постанови Кабінету Міністрів України від 10.08.1993 року № 615 «Про заходи щодо вдосконалення охорони об’єктів державної та інших форм власності» на договірній основі охороняються підрозділами Білоцерківського міжрайонного відділу УДСО при ГУМВС України в Київській області. З 01.09.2012 року структура лікарні змінена та введено новий штатний розпис на 405 ліжок (в т.ч. 70 ліжок психосоматичного відділення закриті на капітальний ремонт), яким передбачено зменшення загальної кількості функціонуючих відділень та їх часткова перепрофілізація за умови збереження загальної кількості штатних одиниць працівників (наказ ГУОЗ м. Києва від 07.08.2012 року № 323).

 

Медичне об’єднання виконує поставлені перед ним завдання: надає спеціалізовану медичну допомогу особам, що хворіють на психічні розлади, хворим із залежністю від алкоголю та наркотиків, здійснює профілактику цих захворювань, пропагує здоровий спосіб життя; проводить медико-соціальну експертизу хворих з психічними і наркологічними розладами; проводить судово-психіатричну амбулаторну експертизу, надає нейрохірургічну допомогу (у структурі тільки двох психіатричних лікарень України є такі відділення); надає допомогу постраждалим внаслідок аварії на Чорнобильській атомній станції тощо. У медоб’єднанні працюють 1200 осіб. У штаті 83 лікарі - фахівці різного профілю, які надають спеціалізовану висококваліфіковану лікувально-діагностичну і консультативну допомогу.

Під час перевірки психіатричних лікарень Київської областіпрокуратура виявила факти порушення прав пацієнтів, до яких судами застосовано примусові заходи медичного характеру, повідомляє прес-служба прокуратури Київської області. У відділеннях із звичайним та посиленим наглядом комунального закладу Київської обласної ради "Обласне психіатрично-наркологічне медичне об’єднання" та Київської міської психоневрологічної лікарні № 3 не в повній мірі створено безпечні умови надання психіатричної допомоги. Також не забезпечено надання соціальної допомоги окремим хворим. Серед інших порушень – недотримання адміністрацією закладів протипожежних вимог та правил. Для надання оцінки роботи вказаних медичних закладів до перевірки залучалися окрім контролюючих органів ще й представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та громадських організацій. З метою усунення виявлених порушень та поновлення прав хворих генеральному директору комунального закладу Київської обласної ради "Обласне психіатрично-наркологічне медичне об’єднання" та головному лікарю Київської міської психоневрологічної лікарні № 3 внесено подання.

 

Відділення примусового лікування з посиленим наглядом знаходиться в окремому одноповерховому будинку, куди було змушено переїхати після пожежі у старому приміщенні. Відділення вимагає ремонту: в деяких палатах на стелях грибок як наслідок протікання даху. У палатах перебувають від 2 до 5 осіб. Ліжка дерев’яні, однак матраци не за розмірами та незручні, тож деякі пацієнти користуються власними матрацами, постільною білизною, рушниками і навіть подушками. Зі слів пацієнтів, вони тільки останнім часом раз на тиждень мають можливість приймати душ з гарячою водою, до цього персонал грів воду у відрах. У відділенні примусового лікування відсутня окрема палата для проведення карантинних заходів. До того ж у відділенні примусового лікування разом з іншими пацієнтами перебуває на лікуванні хворий на туберкульоз, незважаючи на те, що така ситуація грубо порушує право на безпеку для інших пацієнтів.

З пацієнтами, які перебувають у таких умовах роками, проводять примітивні реабілітаційні заняття, які обмежуються малюванням та ліпленням з пластиліну. Щодо психотерапевтичних заходів, то вони для пацієнтів майже недоступні, тому що у лікарні для цього немає спеціалістів.

Серйозною проблемою є поширеність туберкульозу. Психічно хворі люди найбільш уразливі до цієї хвороби, тому що за соціальним статусом мають вкрай низький рівень життя. Для Києва тільки в цій лікарні є відділення для лікування туберкульозу у психічно хворих, однак умови у цьому відділенні не відповідають жодним санітарно-гігієнічним нормативам. У відділенні не виконується інфекційний контроль, до того ж харчування таких хворих не відрізняється від харчування пацієнтів інших відділень, яке і так мінімальне (4 грн 80 коп. на добу на одного пацієнта).  Це грубо порушує права пацієнтів на якісне лікування і може розцінюватися як прояви катувань, жорстокого або такого, що принижує гідність, поводження.

З метою забезпечення прав пацієнтів Київської міської психоневрологічної лікарні № 3 будуть надіслані листи до Міністерства охорони здоров’я України та керівництву міста Києва.

 

  • Попередній візит 55.55.5555
  • Наступний візит 55.55.5555

смт Глеваха, вул. Павлова, 7

Київ, Україна
БІЛЬША КАРТА

Повідомити про порушення у даному закладі

?Дисклаймер. Інформація, хто і для чого збирає інформацію. І що для повідомлень про злочини потрібно звертатися до прокуратури.
Повідомити про порушення
ПІДПИСАТИСЯ НА РОЗСИЛКУ Підписатися
  • monitor-info.com.ua
  • +38 067 011 45 45 (UA)
  • 04070, м. Київ, Волошськая 22/28 (Хорива 22/28) кв. 54 (1 поверх)