Місця несвободи
Мукачівський дитячий будинок-інтернат
З 1876 року функціонує як сиротинець. Потужність - 110 чоловік. На момент перевірки - 90 чоловік (84 молодіжне відділення, 6 - дітей). Житлова територія 1070, 3 м2.
- Не організовано цілодобовий доступ до питної води. - В індивідуальних планах реабілітації чітко не вказано скільки часу і до якої роботи допускається вихованка чи підопічна. - Досягнувши 35-річного віку вихованки продовжують проживати в ДБІ і не переводяться до психоневрологічних інтернатів. - Робота вихованок на підсобному господарстві практично не регулюються. Працюють там з самого ранку і до вечора, приходять у інтернат лише на обід. - В житлових кімнатах відсутні шафи чи тумбочки для особистих дітей. Вдень в кімнаті можуть знаходитися лише ті, хто погано себе почуває.
Мукачівський дитячий будинок інтернат департамента соціального захисту населення Закарпатської ОДА Адреса: вул.Івана Франка, 53. Територія закладу огороджена, площа - 7012м.кв. Заклад розташований в трьох корпусах: навчальний корпус побудований в 1976 році, спальний корпус побудованний в 1932 році та медичний блок. Розрахований заклад на 110 місць, фактично перебуває 91 вихованець. Спальний корпус трьохповерховий, на першому поверсі розташована їдальня, адміністративні приміщення, пральня. Спортивний зал відсутній. Є власне господарство. Фінансування на одну особу в день - 39,81 грн на харчування, 1,20 грн на медикаменти.
- В дитбудинку грубо порушуються права підопічних в частині використання їх як безоплатної робочої сили. - Разом із вихованцями на допоміжному господарстві займалася збором врожаю і частина молодшого медичного персоналу. - Підопічні під час розмови з моніторами вказували 8-10 годин роботи на допоміжному господарстві. - Вихованців неправомірно використовують для роботи (збір фруктів, обробка сіна, посадка картоплі ) в інших місцях (селах, школах, приватному господарстві, тощо) - - Трудова реабілітація підопічних зведена до їх роботи в підсобному господарстві. - Примушують працювати недієздатну особу на підсобному хосподарстві. - У будівлі на території підсобного господарства постійно проживає 4 чоловіків-вихованців закладу. - Вихованці по суті не мають можливості користуватися власними пенсійними коштами. - Під час візиту монітори НПМ зафіксували багато інших порушень: деякі туалети зачинені у денний час, немає доступу до питної води на поверсі, де знаходяться спальні приміщення, туалетного паперу по суті немає. - У вбиральнях відсутні дверці, що порушує право на приватність. - В спальних приміщеннях відсутні приліжкові тумбочки. - Доступ до санітарного вузла за проханням.
Примушують працювати недієздатну особу на підсобному хосподарстві.