Місця несвободи

Верхівцевський психоневрологічний будинок-інтернат

Міністерство соціальної політики України (Мінсоцполітики)
Адреса: Дніпропетровська обл., м. Верховцево показати на карті
Поточний стан : Проблемний
Дати візитів:
  • 24.09.2015
  • 04.07.2018

Потужність закладу – 305 осіб. На час візиту в ньому перебувало 32 чоловіка й 273 жінки, з них 28 недієздатних осіб. Вік підопічних 18 – 93 роки. У 2015 році померло 40 підопічних. Середній вік померлих – 60 років. Недієздатних осіб, опікуном яких є інтернат немає. За штатним розписом затверджено 178 штатні одиниці. Корпуси будинку-інтернату, адміністративні та технічні приміщення, прогулянкові зони займають площу приблизно 24 га, 167 га орної землі. Мука, олія, м’ясо, молоко забезпечується з власного господарства. Водопостачання централізоване. Майстерень немає.

Проблеми та недоліки: 1. Відсутність фахової психологічної підтримки персоналу, який працює у відвіданих психоневрологічних будинках-інтернатах. Як наслідок, швидке емоційне і професійне вигорання персоналу, що відбивається на підопічних закладів. 2. При розробці меню не враховуються потреби підопічних, зважаючи на медичні показання. 3. Меблі, зокрема ліжка, бажано замінити на більш сучасні.

 

Планова ємність інтернату 305 ліжко-місць. На день візиту в інтернаті перебувало на обліку 302 особи (269 жінок та 34 чоловіків), з яких 257 дієздатних осіб, 46 недієздатних осіб (з них опікунів з числа родичів – 32, опіку над якими здійснює інтернат – 14).

На території інтернату розташовані два житлових, карантинний, адміністративний та господарські корпуси, складські приміщення. На підсобному господарстві утримується поголів’я худоби (38 голів ВРХ, 102 голів свиней, 1 кінь). Лікарня від закладу розташована за 25 км. На обстеження до лікарні підопічних возили на автобусі закладу. Автобус зламався та черговий ремонт не дає результату.

Для 300 підопічних недостатньо однієї швидкої допомоги. Нагальна необхідність в оновленні автопарку. Інтернат розташований на відстані 25 км від лікарні. На балансі є несправний автобус і стара швидка допомога, яка постійно ламається. Відсутність справного автотранспорту призводить до неможливості вчасно транспортувати підопічних на лікування чи додаткове обстеження. 

Мешканки житлового корпусу № 2, який персонал називає «закритим», мали дуже неохайний вигляд (старий, подертий, дуже занедбаний, частково не відповідав сезону та статі). Деякі жінки ходили босі, у деяких капці були з різних пар, закриті капці були розірвані настільки, що через них проглядалися пальці ніг. При цьому у кабінеті старшої сестри цього відділення зберігалася партія нових запакованих пластикових капців. На складі також був виявлений новий одяг.  

Одяг підопічних та спідня білизна не промарковані, тому після прання кожен отримує будь-чию білизну, що є порушенням санітарно-гігієнічних норм. 

 

Відсутній доступ до питної води,питна вода знаходиться тільки в приміщенні столової. В відділеннях відсутня питна вода, в зв'язку з проблемою водопостачання та перебоями в подачі води підопічні не мають можливості набирати воду навіть з крану. В прогулянкових двориках відсутня питна вода недостатньо лавочок для сидіння, відсутній туалет.  Цей дворик повністю зацементований, там відсутня будь які зелені насадження, недостатня кількість лав для сидіння та навісів від атмосферних опадів. Прогулянка на такому дворику у 35 градусну літню спеку може прирівнюватися до жорстокого поводження з людьми. Окрім того, під час перебування моніторингової групи на цьому прогулянковому дворику, жінки справляли фізіологічну потребу в одному з кутків, прямо на асфальт, незважаючи на те, що двері корпусу були відчинені і можна було відвідати туалетну кімнату. Така поведінка підопічних вказує на те, що в інші дні двері корпусу зачинені і вони змушені справляти потребу у кутку. Аналогічна ситуація з прогулянковим двориком для підопічних відділення інтенсивного нагляду корпусу № 1, оскільки через брак лавок для сидіння та навісів від атмосферних опадів підопічні вимушені лежати на землі просто неба.

  • Попередній візит 55.55.5555
  • Наступний візит 55.55.5555

м. Верховцево

Дніпропетровська обл., Україна
БІЛЬША КАРТА

Повідомити про порушення у даному закладі

?Дисклаймер. Інформація, хто і для чого збирає інформацію. І що для повідомлень про злочини потрібно звертатися до прокуратури.
Повідомити про порушення
ПІДПИСАТИСЯ НА РОЗСИЛКУ Підписатися
  • monitor-info.com.ua
  • +38 067 011 45 45 (UA)
  • 04070, м. Київ, Волошськая 22/28 (Хорива 22/28) кв. 54 (1 поверх)