Місця несвободи

Темнівська виправна колонія № 100

Державна пенітенціарна служба України (ДПтСУ)
Адреса: Харківська обл., с. Темнівка, вул. Харківська, 3 показати на карті
Поточний стан : Проблемний
Дати візитів:
  • 30.05.2014
  • 04.06.2015
  • 12.04.2016

Моніторинговий візит до Міжобласної багатопрофільної лікарні при Темнівській виправній колонії (№100) управління ДПтС України в Харківській області здійснили головний спеціаліст Департаменту з питань реалізації НПМ Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валентина Оболенцева та регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю  Уповноваженого в Харківській області Юрій Чумак.

Наразі в лікарні тривають ремонтні роботи. Зокрема, терапевтичне відділення та медчастина утеплені ззовні пінопластом, планується утеплення хірургічного та неврологічного відділень – задля забезпечення нормального температурного режиму в осінньо-зимовий період.

Водночас, у деяких палатах (камерах) моніторами зафіксовано невідповідність умов тримання вимогам чинного законодавства, згідно з яким у лікувальних закладах при виправних колоніях норма житлової площі на одного засудженого не може бути менше 5 м2. При цьому, переповненість палат (камер) важко обґрунтувати, оскільки лікувальний заклад розрахований на 150 осіб, а кількість хворих засуджених на час моніторингу складала всього 85.

Практично в усіх палатах (камерах) вентиляція здійснювалася приточно-припливним способом, тобто провітрюванням через відкриті вікна або кватирки. Як повідомили засуджені, провітрювання у зимовий період здійснювалося таким же чином, тільки тривало менше часу. Виявилося, що примусова вентиляція не працює з невідомих причин.

Монітори також з’ясували, що установа, маючи в своєму розпорядженні кабінет ультразвукової діагностики та сучасний апарат УЗД, не має в штаті відповідного лікаря-фахівця (така посада навіть не передбачена) і фактично не використовує цю апаратуру. Те ж саме стосується і наявності ендоскопічного обладнання, яке також не використовується.

В ході моніторингового візиту в маніпуляційних кабінетах лікарні в шафах було виявлено медичні препарати з порушенням умов зберігання, зазначені препарати потребували захисту від світла та дії підвищеної температури.

За результатами моніторингового візиту будуть надані відповідні рекомендації Державній пенітенціарній службі України.

Надходили скарги на катування, жорстоке та нелюдське поводження. Виявлені випадки незаконного накладення стягнення на засуджених

 

  • Попередній візит 55.55.5555
  • Наступний візит 55.55.5555

с. Темнівка, вул. Харківська, 3

Харківська обл., Україна
БІЛЬША КАРТА

Повідомити про порушення у даному закладі

?Дисклаймер. Інформація, хто і для чого збирає інформацію. І що для повідомлень про злочини потрібно звертатися до прокуратури.
Повідомити про порушення
ПІДПИСАТИСЯ НА РОЗСИЛКУ Підписатися
  • monitor-info.com.ua
  • +38 067 011 45 45 (UA)
  • 04070, м. Київ, Волошськая 22/28 (Хорива 22/28) кв. 54 (1 поверх)